O mnie

Jestem psychologiem z doświadczeniem klinicznym zdobytym w pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego i na oddziałach szpitalnych. Ukończyłam studia filozoficzne i psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie szkolę się w zakresie systemowej terapii rodzin.

W swoim życiu zawodowym zdobyłam bardzo ciekawe i szerokie doświadczenia. Moja przygoda z pracą psychologa klinicznego rozpoczęła się od pracy z pacjentami przewlekle chorymi somatycznie, głównie starszymi. Towarzyszyłam im w zmaganiu się z cierpieniem, starością i śmiercią.

Ważnym obszarem mojego doświadczenia zawodowego stała się psychoonkologia. Miałam okazję pracować na oddziale hematologii z pacjentami walczącymi z nowotworami krwi, układu chłonnego i szpiku kostnego. Moim zadaniem było wspieranie pacjentów przez cały czas trwania choroby: od podejrzenia nowotworu, przez proces diagnozy, leczenie chemioterapią, aż do powrotu do życia poza szpitalem lub śmierci.

Pracowałam również na oddziale rehabilitacji neurologicznej, gdzie wspierałam pacjentów borykających się z trudnościami psychicznymi i fizycznymi wynikającymi z uszkodzenia układu nerwowego.

Jednocześnie od kilku lat pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie spotykam się z bardzo różnorodnymi problemami moich pacjentów. Pracuję z osobami, które na skutek problemów życiowych wymagają wsparcia w radzeniu sobie z trudną sytuacją. Trafiają do mnie pacjenci cierpiący na depresję, zaburzenia nerwicowe, nie radzący sobie z lękiem lub mający problemy w relacjach z ludźmi.

Współpracuję również z poradnią ginekologiczną specjalizującą się w leczeniu niepłodności. Zapewniam opiekę psychologiczną pacjentom, którzy z powodów psychicznych mają problemy z płodnością oraz tymi, którzy w trakcie leczenia przeżywają kryzysy.

W mojej pracy najbardziej fascynuje mnie możliwość towarzyszenia pacjentom w odkrywaniu siebie i swoich możliwości.